Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 9 Νοεμβρίου 2014

Μέτρησε η Εμπειρία...

«Παλληκαρίσια» νίκη με 0-2 επί του ΛΕΥΤΕΡΟΥ ΙΔΑΛΙΟΥ!!!

Συνεχίζοντας την αήττητη πορεία της η ΔΑΦΝΗ Τρούλλων, κατάφερε να «φρενάρει» και τον ΛΕΦΤΕΡΟ Ιδαλίου, πετυχαίνοντας στο Κυριακάτικο ντέρμπυ κορυφής, μια «παλληκαρίσια» και σπουδαία βαθμολογικά εκτός έδρας νίκη με 0-2, σπάζοντας με αυτό τον τρόπο το αήττητο του, και να «αναπνέει» μόνη πλέον, τον αέρα της κορυφής του βαθμολογικού πίνακα του Πρωταθλήματος της ΠΟΑΛ.

Το παιγνίδι σε όλο το 90λεπτο, παρόλο ότι απουσίαζε το ..σπουδαίο θέαμα και  η τεχνική , αφού το γήπεδο δυσκόλεψε αφάνταστα τους ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων, εντούτοις  ήταν συναρπαστικό,  είχε αρκετό πάθος και δύναμη περισσότερο,  πάντοτε βέβαια στα πλαίσια της αθλητοπρέπειας,  2 πανέμορφα τέρματα, ένα χαμένο πέναλτι στα πρώτα λεπτά του αγώνα από τον ΛΕΥΤΕΡΟ ,πολλές χαμένες ευκαιρίες, δοκάρια,  κρατώντας έτσι αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος του αγώνα στους πολλούς φίλους του Αγροτικού ποδοσφαίρου που το παρακολούθησαν.

Αξίζει να σημειωθεί πως αυτό που μέτρησε περισσότερο και …έκρινε τον αγώνα, ήταν το πάθος, η δύναμη, μα πάνω απ όλα η εμπειρία των ποδοσφαιριστών της ΔΑΦΝΗΣ, αφού με «μαέστρο» τον έμπειρο Όμηρο Παναγιώτου και «ψυχρό εκτελεστή» τον Παναγιώτη Αγγελή στο 87ο και 90ό λεπτό, άφησε άναυδο τον αντίπαλο τερματοφύλακα, χαρίζοντας με τα δύο πανέμορφα του  τέρματα,  τους 3 υπέρ πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του.

Το τελικό σφύριγμα του Διαιτητή βρήκε τους ποδοσφαιριστές, Τεχνική Ηγεσία,  Διοίκηση, φίλους και οπαδούς  της ΔΑΦΝΗΣ να πανηγυρίζουν μια ακόμα σπουδαία επιτυχία, η οποία τους ανεβάζει μόνους στο «ρετιρέ»  της βαθμολογίας του Πρωταθλήματος της ΠΟΑΛ.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Πρόεδρος του Σωματείου και Βουλευτής Λάρνακας κ.  Γιώργος Προκοπίου φανερά ενθουσιασμένος, κατευθύνθηκε στα αποδυτήρια της ομάδας του, όπου συγχάρηκε όλους ανεξαιρέτως τους ποδοσφαιριστές για την  σπουδαία και παλληκαρίσια νίκη της ομάδας του !!