Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 19 Οκτωβρίου 2014

Ζευγάρωσε τις νίκες η Δάφνη!

ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ Τσιακκιλερού – ΔΑΦΝΗ Τρούλλων  0-2

Χωρίς τον… καλό της εαυτό και χωρίς να πιάνει καλή απόδοση, η ΔΑΦΝΗ Τρούλλων, κατάφερε να πάρει το τρίποντο κερδίζοντας εκτός έδρας τον ΟΝΗΣΙΛΛΟ Τσιακκιλερού με 0-2, ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Το παιχνίδι σε ολόκληρο το 90λεπτο, παρά την καθολική αλλά φλύαρη υπεροχή της ΔΑΦΝΗΣ, ήταν ομολογουμένως χωρίς ουσία, χωρίς ποιότητα και με πολλές χαμένες ευκαιρίες, αποτέλεσμα τ ης επιπολαιότητας των επιθετικών στην τελική προσπάθεια.

Τους 3 πολύτιμους βαθμούς για την ΔΑΦΝΗ, που ουσιαστικά αυτό απομένει στα θετικά του αγώνα, πρόσθεσαν στο ενεργητικό της, χάρις στα τέρματα του Σώτου Ιουλιανού  στο 36ο λεπτό και του  Γιώργου Γρηγορίου (Λώρης) στο 74ο λεπτό.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Πρόεδρος της ομάδας κ. Γεώργιος Προκοπίου, δεν έκρυψε την απογοήτευσή του για την σημερινή εμφάνιση και απόδοση της ομάδας, ο οποίος τόνισε ότι οι παίκτες του σήμερα δεν είχαν αυτοπεποίθηση και ουσία στο παιγνίδι τους. « Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την επιπολαιότητα που δείχνουμε στην τελική προσπάθεια και το εύκολο γκολ . Η ΔΑΦΝΗ θα πρέπει να τελειώνει νωρίς τα παιχνίδια και να μην αφήνει στον αντίπαλο την παραμικρή ελπίδα να πιστέψει ότι μπορεί να έχει βαθμολογικό κέρδος».