Νέα και Ειδήσεις

Σάββατο, 11 Οκτωβρίου 2014

Σωστός Οδοστρωτήρας!!!

Συνέτριψε τον ΦΑΡΟ ΠΕΡΒΟΛΙΩΝ με 9-2

Σωστός οδοστρωτήρας έμοιαζε η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ Τρούλλων, στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Π.Ο.Α.Λ., πετυχαίνοντας σπουδαία και σαρωτική νίκη με το ευρύ σκορ … 9-2 !!! τον ΦΑΡΟ Περβολιών το απόγευμα του Σαββάτου, στο Δημοτικό Στάδιο Δρομολαξιάς, στέλνοντας με το …«καλημέρα» τα δικά της ξεκάθαρα μηνύματα, πως και φέτος θα διεκδικήσει όλους τους Τίτλους.

Αν και ο αγώνας δεν χρήζει και μεγάλης κριτικής,  αφού ήταν εμφανή τα στοιχεία ανωτερότητας της ΔΑΦΝΗΣ ,  εντούτοις αξίζει να σημειωθεί η εξαιρετική εμφάνιση και απόδοση των ποδοσφαιριστών της, οι οποίοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην ομάδα του ΦΑΡΟΥ,  (που πάλεψε το παιγνίδι μέχρι το πρώτο 15λεπτο),  να διεκδικήσει το παραμικρό, αφού με το τέλος του Α΄ ημιχρόνου κατάφερε να προηγείται στο σκορ με 5-0, χάρις τα τέρματα των  Σ. Ιουλιανό (18’ , 25΄) Γ. Λουκά  (30΄), Π. Αγγελή (36΄), και Αντ. Κωνσταντίνου (42΄).

Η επανάληψη έδειχνε να ήταν απλά και μόνο διαδικαστικού χαρακτήρα και με τον επιθετικό της ΔΑΦΝΗΣ,  Σώτο Ιουλιανό να βρίσκεται στα κέφια του, και να σκοράρει απανωτά,  άλλα 3 πανέμορφα τέρματα  (58ο , 66ο  και 67ο λεπτό) και τον Α. Τουλούπη να προσθέτει στο 83ο λεπτό το … «κερασάκι στην τούρτα» διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 9-2 !!!

Να σημειώσουμε πως τα 2 τέρματα του ΦΑΡΟΥ πέτυχε στο 53ο και 63ο λεπτό ο νεαρός ταλαντούχος ποδοσφαιριστής Μάριος Σπύρου.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Πρόεδρος του Σωματείου και Βουλευτής Λάρνακας κ.  Γιώργος Προκοπίου φανερά ικανοποιημένος από την συνολική απόδοση της ομάδας του,  συγχάρηκε όλους ανεξαιρέτως τους ποδοσφαιριστές καθώς και την Τεχνική ηγεσία.