Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Σάββατο, 15 Δεκεμβρίου 2012

Νίκη... που ισοδυναμεί με Τίτλο!!

Τίποτα… μα τίποτα δεν φαντάζει ικανό να μπορεί να σταματήσει την πορεία της ομάδα μας, για να στεφθεί Πρωταθλήτρια της ΠΟΑΛ , αφού η σημερινή της νίκη-χρυσάφι στο ντέρμπυ κορυφής με την ΑΠΕΛ Λευκάρων , ισοδυναμεί... με Τίτλο, και αυτό γιατί στα εναπομείναντα 3 παιγνίδια, η ομάδα των Λευκάρων είναι αδύνατο να καλύψει την διαφορά των 3 βαθμών που την χωρίζουν από την ομάδα μας .

Αν και τα στοιχεία ανωτερότητας της ομάδας μας ήταν εμφανή καθ όλη την διάρκεια του αγώνα, εντούτοις ..από την μια το λασπωμένο γήπεδο, και από την άλλη το πολύ δυνατό και σε αρκετές περιπτώσεις ..πολύ σκληρό και καταστροφικό παιγνίδι της αντίπαλης ομάδας, δεν επέτρεψαν στην ομάδα μας να παίξει το ποιοτικό παιγνίδι, που τόσο καλά ξέρει να παίζει.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα ήρθε μόλις στο 10ο λεπτό του Α΄ ημιχρόνου μετά από ένα όμορφο συνδυασμό μεταξύ του Α. Ιωαννίδη ο οποίος με μια αριστοτεχνική μπαλιά έβγαλε από αριστερά τον Π. Αγγελή , ο οποίος με ένα συρτό ευθύβολο σουτ, πέτυχε το 0-1, αφήνοντας άναυδο τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στην συνέχεια η ΑΠΕΛ Λευκάρων πίεσε για να ισοφαρίσει και να φέρει το παιγνίδι στα ίσα, αλλά τα «βρήκε σκούρα»... μπροστά στην πολυπρόσωπη άμυνα της ΔΑΦΝΗΣ.

Με το τελικό σφύριγμα του Διαιτητή, ποδοσφαιριστές, Τεχνική ηγεσία, φίλοι και οπαδοί της ομάδας μας οι οποίοι βρέθηκαν σήμερα στο πλευρό της, πανηγύρισαν την υπερπολύτιμη νίκη τους, αφού ουσιαστικά ισοδυναμεί με ..ακόμα ένα Τίτλο!!!!.