Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 18 Νοεμβρίου 2012

Η ΔΑΦΝΗ… στην κορυφή!!!

Νίκησε και τον ΛΟΥΚΗ ΑΚΡΙΤΑ με 3-0

Με αρκετές απουσίες και χωρίς να πιάνει καλή απόδοση, η ΔΑΦΝΗ κατάφερε για ακόμα μια αγωνιστική, να πάρει το τρίποντο νικώντας την νεανική και πολύ οργανωμένη ομάδα του ΛΟΥΚΗ ΑΚΡΙΤΑ Λάρνακας με 3-0, και να φιγουράρει πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα  του Α' Ομίλου του Πρωταθλήματος Π.Ο.Α.Λ.

Η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ, αν και σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο είχε την κυριαρχία του αγώνα, εντούτοις οι επιθετικοί της αν και μονοπωλούσαν το παιγνίδι τους, δεν έβρισκαν… εύκολα δίκτυα χάνοντας την μια ευκαιρία μετά την άλλη.

Στο 10ο λεπτό οι επιθετικές ενέργειες των ποδοσφαιριστών της ΔΑΦΝΗΣ καρποφόρησαν αφού ο Αυγουστίνος Λουκά με άψογο κεφάλι σημείωσε το 1-0.

Δύο λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Μιχάλης Κίμωνος μετά από όμορφη σέντρα από αριστερά με ωραίο  πλασέ αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 2-0.

Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο «σκηνικό» με απόλυτη κυριαρχία της ΔΑΦΝΗΣ και με την μπάλα να κυκλοφορά στα τετράγωνα της αντίπαλης ομάδας χωρίς βέβαια θετικό αποτέλεσμα.

Ότι όμως δεν πέτυχαν για 40 ολόκληρα λεπτά, το πέτυχε ο Αντώνης Πορφυρίου στο 85΄ με εκτέλεση φάουλ και με ένα κεραυνοβόλο ευθύβολο σουτ, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ 3-0.

Aξίζει να σημειωθεί η άριστη διαιτησία των Μιχάλη Κωμοδρόμου,  Γιάγκου Γιάγκου και Θεόκτιστου Θεοκτίστου.