Νέα και Ειδήσεις

Παρασκευή, 2 Νοεμβρίου 2012

Τυφώνας "ΔΑΦΝΗ"... 7 μποφόρ

Σπάζοντας το αήττητο της ΑΠΕΛ Λευκάρων

Σπουδαία και σαρωτική νίκη σημείωσε το βράδυ της Παρασκευής στο Κοινοτικό Στάδιο Περβολιών η ΔΑΦΝΗ, η οποία σαν σωστός οδοστρωτήρας συνέτριψε με το ευρύ σκορ 7-1 ..σπάζοντας το αήττητο της ΑΠΕΛ ΛΕΥΚΑΡΩΝ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Π.Ο.Α.Λ., επιδεικνύοντας την ανωτερότητα της και αφήνοντας πίσω ..τον «κακό εαυτό» της περασμένης βδομάδας.

Η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει το παραμικρό, αφού με το τέλος του Α΄ ημιχρόνου κατάφερε να προηγείται στο σκορ με 3-0, χάρις σε 2 τέρματα του  Χρ. Αποστόλου (13΄, 28΄) και του Α. Πορφυρίου  (33΄).

Στο Β ημίχρονο η ανωτερότητα της ΔΑΦΝΗΣ συνεχίστηκε, και με ένα συνεχή επιθετικό μονόλογο, να αυξάνει τον δείκτη του σκορ σε 6-0, με super σκόρερ τον Χρ. Αποστόλου μέσα σε …9 λεπτά!!! να σημειώνει άλλα 3 όμορφα τέρματα (53΄, 54΄, 62΄) φτάνοντας τα 5 προσωπικά του γκολ, και δικαιολογημένα να χαρακτηρίζεται ο MVP του αγώνα.

Στο επόμενο λεπτό (63΄) σε μια αδράνεια της αμυντικής γραμμής της ΔΑΦΝΗΣ η ΑΠΕΛ κατάφερε να σημειώσει το «τιμητικό» της γκολ ενώ στο 83΄λεπτό ο Αυγουστίνος Λουκά έβαλε το κερασάκι στην τούρτα σημειώνοντας το τελικό 7-1.

Αξίζει να σημειωθεί η άριστη Διαιτησία του κ. Μάριου Αντωνίου και τους βοηθούς του Αντώνη Χαραλάμπους και Χαράλαμπου Σάββα.

Μετά το τέλος του αγώνα ο Πρόεδρος του Σωματείου και Βουλευτής Λάρνακας κ.  Γιώργος Προκοπίου φανερά ενθουσιασμένος, συγχάρηκε όλους ανεξαιρέτως τους ποδοσφαιριστές για την φανταστική τους απόδοση καθώς και την Τεχνική ηγεσία της ομάδας.