Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Σάββατο , 06 Οκτωβρίου 2012

Με το πρώτο επίσημο τίτλο στο χέρι!

Με τον ιδανικότερο τρόπο ξεκίνησε σήμερα την πορεία της στα Πρωταθλήματα της ΠΟΑΛ για τη φετινή σεζόν, η ομάδα μας ΔΑΦΝΗ, η οποία επιβλήθηκε της ΑΕΝ Αραδίππου με το ευρύ 5 – 0 σε αγώνα για την Ασπίδα της ΠΟΑΛ 2012 - 2013, την οποία και κατέκτησε, ως τον πρώτο επίσημο τίτλο της φετινής ποδοσφαιρικής χρονιάς.

Η ομάδα της ΔΑΦΝΗΣ πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει το παραμικρό, αφού με το τέλος του ημιχρόνου κατάφερε να προηγείται στο σκορ με 3-0, και στην ουσία να "σκοτώσει" το παιγνίδι… στέλνοντας συνάμα τα δικά της μηνύματα, πως και φέτος θα διεκδικήσει όλους τους Τίτλους!

Για την ιστορία τα τέρματα της ομάδας μας σημείωσαν οι Θεράπων Παναγή στο 6ο λεπτό, ο Χρίστος Αποστόλου στο 20’ και στο 45’, ο Γιώργος Γρηγορίου στο 75 και ο Παναγιώτης Αγγελή στο 85’.

Αξίζει να σημειωθεί η θετική παρουσία του τερματοφύλακα της ομάδας Γιώργου Γεωργίου ο οποίος στο 35ο λεπτό απέκρουσε πέναλτι που καταλογίστηκε εναντίον της ομάδας μας, κρατώντας ανέπαφη την εστία του.