Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Τετάρτη, 09 Μαΐου 2012

Στους 16 του Πρωταθ. Ένταξης ΚΟΠ η Δάφνη

Με τον αέρα της Κυπελλούχου Κυπελλούχων της ΣΤΟΚ, η ομάδα μας ΔΑΦΝΗ, πέρασε στην φάση των 16 του Πρωταθλήματος Ένταξης ΚΟΠ 2012,  αφού επιβλήθηκε με 2 - 1, του ΠΡΟΜΗΘΕΑ ΜΟΥΤΤΑΛΟΥ, σε αγώνα που διεξήχθη στο Κοινοτικό Γήπεδο Τραχωνίου.

Ήταν μια άνετη και καθαρή επικράτηση για την ομάδα μας, η οποία συνοδεύτηκε και από μια θετική εμφάνιση, παρά τις πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών. Η νίκη - πρόκριση της ομάδας μας, σκόρπισε ενθουσιασμό και αισιοδοξία στους φίλους και οπαδούς της ομάδας μας.

Τα τέρματα για την ομάδα μας σημείωσαν οι Α. Ιωαννίδης στο 8ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ, μετά από ανατροπή του Στ. Προκοπίου στη μεγάλη περιοχή. Το δεύτερο τέρμα για την ομάδα μας ήρθε στο 40ό λεπτό με τον Στ. Προκοπίου να κατεβάζει υποδειγματικά την μπάλα από όμορφη διαγώνια σέντρα του Α. Λουκά, και να την στέλνει στο πλεκτό του αντίπαλου τερματοφύλακα, με έξυπνο γυριστό πλασέ.

Η κλήρωση της δεύτερης φάσης, όπου η ομάδα μας θα γνωρίζει τον επόμενο αντίπαλο της στον θεσμό, θα πραγματοποιηθεί αύριο Πέμπτη 10 Μαΐου και ώρα 11:00 πμ στα γραφεία της ΚΟΠ.

Παρακολουθήστε στιγμιότυπα από τον αγώνα στο βίντεο που ακολουθεί...