Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή , 26 Φεβρουαρίου 2012

Για το Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών ΠΟΑΛ

Με το πρώτο τρίποντο στο χέρι…

Με το «δεξί» μπήκε  στο Πρωτάθλημα Πρωταθλητριών της Π.Ο.Α.Λ.  η ομάδα μας ΔΑΦΝΗ, πετυχαίνοντας μια πέρα για πέρα σημαντική νίκη επί της ΑΠΕΛ Λευκάρων !!!

«Νίκη χρυσάφι» λοιπόν μπορεί να χαρακτηριστεί η επιτυχία της ομάδας μας, αφού κατάφερε να πάρει τους πρώτους 3 πολύτιμους βαθμούς, κερδίζοντας με 3-0, την πολύ ισχυρή φέτος ομάδα των Λευκάρων, κάνοντας ένα σημαντικό βήμα για επίτευξη ακόμα ενός στόχου της!

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, η ομάδα μας δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει το παραμικρό, επιδεικνύοντας σημάδια μεγάλης ομάδας. Στο 35ο λεπτό με όμορφο πλασέ ο Ν. Αριστοτέλους άνοιξε το σκορ σημειώνοντας το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το Α΄ ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ανωτερότητα της ΔΑΦΝΗΣ συνεχίστηκε, με αποτέλεσμα να κάνει ότι θέλει μέσα στο γήπεδο, και η μια ευκαιρία να διαδέχεται την άλλη. Στο 56΄ και πάλιν ο Ν. Αριστοτέλους με κεφάλι σημείωσε το 2-0, ενώ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ήταν η σειρά του Στ. Σταύρου  να σκοράρει, και να σημειώνει το τελικό σκορ 3-0.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 74ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν 2-0 η ΑΠΕΛ Λευκάρων έχασε την ευκαιρία να μειώσει στο σκορ όταν δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει το (αυστηρό) πέναλτι που της δόθηκε.