Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Δευτέρα , 28 Νοεμβρίου 2011

Νίκη... με άρωμα Τίτλου

Με το τέλος του Α΄ Γύρου του Πρωταθλήματος Π.Ο.Α.Λ. η ΔΑΦΝΗ φιγουράρει πρώτη και αήττητη και μάλιστα με …7 βαθμούς διαφορά!!

Μετά από εντυπωσιακή εμφάνιση στην τελευταία αγωνιστική του Α Γύρου η ομάδα μας, κατάφερε να σπάσει το αήττητο της ομάδας του ΦΑΡΟΥ ΠΕΡΒΟΛΙΩΝ και να παίρνει ακόμα ένα τρίποντο με το ευρύ σκορ 6-2, αυξάνοντας σε ... 7 βαθμούς!!  την διαφορά που τους χωρίζει στον βαθμολογικό πίνακα.

Με γκολ του Τ. Καρσερά από ….τα αποδυτήρια (30΄΄) η ΔΑΦΝΗ έδειξε τις προθέσεις της που δεν ήταν άλλες από την νίκη και μόνο την νίκη, ξεκαθαρίζοντας έτσι από πολύ νωρίς ( Α΄ γύρο)… την υπόθεση Τίτλος!

Στην συνέχεια, η ΔΑΦΝΗ  επιδεικνύοντας σημάδια μεγάλης ομάδας, πίεσε ασφυκτικά την αντίπαλη ομάδα, και στο 38ο λεπτό αύξησε τον δείκτη του σκορ σε  2-0 με ..αυτογκόλ από ποδοσφαιριστή του ΦΑΡΟΥ. Ενς στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Στ. Σταύρου διαμόρφωσε το σκορ ημιχρόνου σε 3-0.

Στην επανάληψη, η ομάδα μας μπήκε ακόμα πιο δυνατά, και μέσα στα πρώτα 5 λεπτά του με 2 εντυπωσιακά προσωπικά τέρματα από τον έμπειρο Μάκη Παπαϊωάννου (50΄και 53΄) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0, «σκοτώνοντας» ουσιαστικά το παιγνίδι.
Από κει και μπρος και μέχρι την λήξη του αγώνα, επήλθε κάπως ο εφησυχασμός από τους ποδοσφαιριστές της ΔΑΦΝΗΣ, με αποτέλεσμα ο ΦΑΡΟΣ να το εκμεταλλεύεται και να αντιδρά με αποτέλεσμα, με ένα ευθύβολο σουτ (63΄) και με μια εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (67΄) να μειώνει σε 5-2.

Το «κερασάκι» στην τούρτα ήρθε να βάλει και πάλιν ο Μ. Παπαϊωάννου, σημειώνοντας το δικό του χάτ τρικ,  διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα σε 6-2

Μετά το τέλος του αγώνα, πανευτυχής ο Πρόεδρος της Ομάδας και Βουλευτής Λάρνακας κ. Γιώργος  Προκοπίου κατευθύνθηκε στα αποδυτήρια και συγχάρηκε όλους του ποδοσφαιριστές του και τον καθένα ξεχωριστά, για την σπουδαία τους νίκη η οποία ουσιαστικά ήταν...άρωμα Τίτλου!!!!