Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή , 13 Νοεμβρίου 2011

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη της ΔΑΦΝΗΣ και…

Επικεφαλής στον Βαθμολογικό πίνακα!!

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, και με ακόμα ένα τρίποντο στο χέρι,  απέδρασε η ΔΑΦΝΗ Τρούλλων, από το Βοηθ. Στάδιο Ομόνοιας Αραδίππου, υπερπηδώντας έτσι και το εμπόδιο της ΑΕΝ Αραδίππου,  και μάλιστα εκτός έδρας,  με 0-2.

«Νίκη χρυσάφι» λοιπόν μπορεί να χαρακτηριστεί η νέα επιτυχία της ΔΑΦΝΗΣ, αφού κατάφερε να λυγίσει και το συγκρότημα του Μιχάλη Καρύπη ΑΕΝ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ,  η οποία ομολογουμένως σαφώς ενισχυμένη στην φετινή χρονιά και με ψηλούς στόχους και μια καλή  διάκριση στο Πρωτάθλημα της Π.Ο.Α.Λ, και εκμεταλλευόμενη την έδρα της, δυσκόλεψε σε μεγάλο βαθμό τους επιθετικούς της ομάδας μας για το γρήγορο γκολ, κάτι που θα άνοιγε πιο εύκολα τον δρόμο για νίκη!

Ο αγώνας ήταν πολύ καλός, δυνατός, και συγκλονιστικός,  καθόλη του την διάρκεια και με τις δύο ομάδες να παρουσιάζουν πολύ καλό θέαμα στους πολλούς ποδοσφαιρόφιλους που  παρακολούθησαν το παιγνίδι, αψηφώντας το τσουχτερό κρύο!!

Τα τέρματα για λογαρισμό της ΔΑΦΝΗΣ τα οποία έφεραν και την 4η συνεχόμενη νίκη στο Πρωτάθλημα, διατηρώντας την στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πέτυχαν ο Λούης Λοΐζου στο 37ο λεπτό με ένα πολύ έξυπνο σουτ, ενώ το 0-2 πέτυχε ο Στ. Σταύρου στο 68ο λεπτό με συρτό πλασέ, μετά από κάθετη σέντρα του Μ. Μιχαήλ.

Αξίζει να σημειωθεί η ιδιαίτερα πολύ καλή απόδοση των Α. Παντελή και Στ. Σταύρου, χωρίς βέβαια και οι υπόλοιποι να υστερήσουν σε απόδοση.