Κυριακή , 06 Νοεμβρίου 2011

Συνεχίζει την αήττητη πορεία της...

Συνέτριψε εκτός έδρας το Ξυλοφάγου με 0-4

Την σταθερή της ανοδική πορεία επιβεβαίωσε για ακόμα μια αγωνιστική, και πλέον είναι κάτι από παραπάνω από πασιφανές πως το Συγκρότημα του Γιώργου Κωνσταντίνου, πατάει γερά και δεν στοχεύει πουθενά αλλού, εκτός από την κατάκτηση του Πρωταθλήματος!

Για μια ακόμα αγωνιστική του Πρωταθλήματος Π.Ο.Α.Λ., συνέτριψε στο πέρασμα της, και μάλιστα εκτός έδρας, την πολύ καλή νεοσύστατη ομάδα του ΚΥΝ.ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ (αναπληρωματική ομάδα της ΕΛΠΙΔΑΣ Ξυλοφάγου) με σκορ 0-4. Μια επικράτηση που συνοδεύτηκε από μια σπουδαία και θετική εμφάνιση της ΔΑΦΝΗΣ, σκορπίζοντας ενθουσιασμό και αισιοδοξία στους φίλους και οπαδούς του Αθλητικού Σωματείου μας, που η πορεία της δείχνει με μαθηματική ακρίβεια, ότι βρίσκεται στο σωστό δρόμο για την επίτευξη του στόχου της.

Αν και η ΔΑΦΝΗ είχε την ολοκληρωτική κυριαρχία στο γήπεδο, εντούτοις χρειάστηκαν 40 ολόκληρα λεπτά για να ανοίξει το σκορ, και αυτό επιτεύχθηκε με  μια έντεχνη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Α. Ιωαννίδη, ενώ 4 λεπτά αργότερα, ο Π. Αγγελή σημείωσε το 0-2, σκορ με το οποίο έληξε το Α΄ ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός του αγώνα παρέμεινε ο ίδιος, με την ομάδα μας να εντείνει τις επιθετικές της ενέργειες για αύξηση του σκορ. Και όντως ο επιθετικός μονόλογος της ΔΑΦΝΗΣ απέφερε «καρπούς» με τον Στ. Σταύρου ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο 66΄, να σημειώνει 2 προσωπικά τέρματα (75΄, και 84΄), διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ 0-4.