Νέα και Ειδήσεις

Σάββατο , 27 Νοεμβρίου 2010

Ολοένα και...

αυξάνει την διαφορά!!

Μετά από εντυπωσιακή εμφάνιση η ομάδα μας, κατάφερε να πάρει ακόμα ένα τρίποντο εις βάρος της ΑΕΝΑΚ Κοκκίνων με 4-1 και να συνεχίζει να φιγουράρει πρώτη και αήττητη στον Β' Όμιλο του Πρωταθλήματος Π.Ο.Α.Λ. και μάλιστα με …9 βαθμούς διαφορά!!

Αν και από τα πρώτα λεπτά του αγώνα  η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και ήταν αυτή που είχε την κυριαρχία του αγώνα, εντούτοις, μόλις στο 10ο λεπτό, σε μια αδράνεια της άμυνας, βρέθηκε να χάνει με 0-1, μετά από εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε η ομάδα των Κοκκίνων.

Στην συνέχεια, ξεδιπλώνοντας όλα τα ψυχικά αποθέματα,  επιδεικνύοντας σημάδια μεγάλης ομάδας, πίεσε ασφυκτικά την αντίπαλη ομάδα, και στο 25ο λεπτό μετά από ωραία εναλλαγή της μπάλας στα καρέ των αντιπάλων, ο Σ. Ιουλιανός με ωραίο διαγώνιο πλασέ, έφερε το παιγνίδι στα ίσα, γράφοντας έτσι το 1-1, σκορ Α΄ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα μας μπήκε ακόμα πιο δυνατά, ανέβασε ρυθμούς και απόδοση και με ανεβασμένη ψυχολογία, έκανε επίδειξη ισχύος, με όμορφο ποδόσφαιρο σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου, και κατάφερε να «γυρίσει» το παιγνίδι, μετά από ένα όμορφο προσωπικό γκολ από τον Στ. Προκοπίου. Τρία λεπτά αργότερα ήταν σειρά του Π. Θεοφίλου να σκοράρει,  ο οποίος αφού πέρασε ότι βρήκε μπροστά του, με έντεχνο πλασέ, διαμόρφωσε το σκορ σε 3-1, και ουσιαστικά …να «σκοτώνει» το παιγνίδι.

Από κει και μπρος και μέχρι την λήξη του αγώνα, η ομάδα μας εκμεταλλευόμενη την αριθμητική υπεροχή της αντίπαλης ομάδας (δέχθηκαν 2 κόκκινες κάρτες - διπλές κίτρινες για διαμαρτυρίες και αντικανονικό παίξιμο της μπάλας με το χέρι), η μπάλα πηγαινοερχόταν σε στυλ προπόνησης. Στο σημείο αυτό η ΔΑΦΝΗ μας κέρδισε πέναλτι, σε ανατροπή του Γ. Αλεξίου, το οποίο και εκτέλεσε ο Π. Θεοφίλου διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα σε 4-1.

Μετά το τέλος του αγώνα, πανευτυχής ο Πρόεδρος της Ομάδας κ. Γιώργος  Προκοπίου κατευθύνθηκε στα αποδυτήρια και συγχάρηκε όλους του ποδοσφαιριστές του και τον καθένα ξεχωριστά, για την σπουδαία τους νίκη η οποία ουσιαστικά ήταν...άρωμα Τίτλου!!!!