Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Σάββατο, 23 Οκτωβρίου 2010

Πέρασε σαν σίφουνας 12 μποφόρ...

Συνέχεια στις επιτυχίες έδωσε η ΔΑΦΝΗ, αφού στον δεύτερο της αγώνα και μάλιστα εκτός έδρας, όχι μόνο νίκησε την ομάδα της Ελεύθερης Αμμοχώστου, αλλά την διέλυσε στην κυριολεξία με το φανταστικό σκορ 1-12.

Η ομάδα μας με εμφανή τα στοιχεία ανωτερότητας, και την νοοτροπία του νικητή, μπήκε δυνατά στο παιγνίδι και καθάρισε την ομάδα την ομάδα της Ελεύθερης Αμμοχώστου με συνοπτικές διαδικασίες από πολύ νωρίς, αφού μέχρι το πρώτο εικοσάλεπτο, κατάφερε να προηγηθεί με 0-4, με ένα γκολ του Ι. Μάργελου (4’) και το hat-trick τoυ Σ. Ιουλιανού (12’, 17’, 20’). Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε βρίσκοντας την ομάδα μας να προηγείται με 0-5, χάρις ακόμα ένα εξαιρετικό γκολ που πέτυχε ο Σ. Βαρνάβα στο 39’.

Στην επανάληψη, το συγκρότημα του Μ. Γερολέμου, όχι μόνο δεν έσβησε τις μηχανές λόγω του ασφαλούς αποτελέσματος, αλλά ανέβασε απόδοση και έκανε επίδειξη ισχύος, με όμορφο ποδόσφαιρο σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου. Τα γκόλ στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσαν ο Π. Αγγελή (48’), Ι. Μάργελος (54’, 56’, 77’, 83’), Π. Θεοφίλου (67’) και ο Α. Κωνσταντίνου (89’)

Το γκόλ της τιμής για την Ελεύθερη Αμμόχωστο σημειώθηκε στο 73’, μετά από έξυπνη ενέργεια της επιθετικής τους γραμμής.