Πέμπτη, 30 Σεπτεμβρίου 2010

Η Δάφνη επιβεβαιώνει...

τους φετινούς της στόχους

Φιλικός Αγώνας: Δυναμό Περβολιών - Δάφνη Τρούλλων 1 - 4

Απογευματινή προπόνηση μετέτρεψε το φιλικό… ντέρμπυ η ομάδα μας ΔΑΦΝΗ, αφού μετά από μια φανταστική απόδοση που είχε το απόγευμα της Τετάρτης (29/09/2010), συνέτριψε εκτός έδρας τη Δυναμό Περβολιών, ομάδα που αγωνίζεται στη Δ’ Κατηγορία ΚΟΠ, με το ευρύ σκορ…1-4, αφήνοντας απόλυτα ικανοποιημένους την ηγεσία του Σωματείου, την τεχνική ηγεσία, αλλά και τους φίλους της ομάδας, που δεν έλειψαν ούτε από αυτόν τον αγώνα.

Η ομάδα μας, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, δεν άφησε σχεδόν κανένα περιθώριο στην αντίπαλη ομάδα να δημιουργήσει ευκαιρίες και να απειλήσει την εστία του Α. Κίτση, παρά μόνο όταν ο διαιτητής του αγώνα, στο 6ο λεπτό, καταλόγισε εναντίον της ομάδας μας πέναλτι..«φάντασμα»!!! το οποίο μετέτρεψε σε γκολ για λογαριασμό της ΔΥΝΑΜΟ ο Λ. Κοντολεύτερος.

Η ΔΑΦΝΗ μας, παρά το ότι βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ, δείχνοντας στοιχεία μεγάλης ομάδας, κοίταξε τον αντίπαλο στα μάτια, και ενέτεινε τις προσπάθειες της για γκολ, ολοένα και περισσότερο. Στο 21ο λεπτό η επιθετική δραστηριότητα της ομάδας μας καρποφόρησε, αφού με ένα ασύλληπτο δυνατό σουτ στο παραθυράκι της εστίας της Δυναμό του Α. Κωνσταντίνου, έφερε το παιγνίδι στα ίσα. Τρία λεπτά αργότερα, στο 24’ και μετά από συνεχή πίεση, ο Ν. Αριστοτέλους ανατράπηκε στην περιοχή της Δυναμό, κερδίζοντας  πέναλτι, το οποίο ο ίδιος μετέτρεψε σε γκολ, φέρνοντας τη ομάδα μας μπροστά στο σκορ με 1-2.

Στην επανάληψη, η ανωτερότητα της ομάδας μας συνεχίστηκε, και με τους επιθετικούς μας να κάνουν ότι ήθελαν στην αντίπαλη περιοχή. Στο 62 λεπτό ο Γ. Παιδονόμος εκμεταλλευόμενος αμυντικό λάθος της ΔΥΝΑΜΟ, αύξησε το σκορ σε 1-3, ενώ τον χορό των τερμάτων έκλεισε με υποδειγματικό τρόπο στο 75ο λεπτό ο Σ. Ιουλιανός, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα 1-4.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι ο τεχνικός της ομάδας Μ. Γερολέμου, χρησιμοποίησε όλο το έμψυχο υλικό που έχει στην διάθεσή του, δοκιμάζοντας μάλιστα ακόμα τρεις νέους ποδοσφαιριστές, που αν τελικά ικανοποιήσουν την τεχνική ηγεσία δεν αποκλείεται η περεταίρω ενδυνάμωση της ομάδας!