Skip to: Site menu | Main content

Νέα και Ειδήσεις

Δευτέρα, 15 Μαρτίου 2010

Δείγμα μεγάλης ομάδας και... 3Χ3!!!

Δείγμα μεγάλης ομάδας έδειξε η ομάδα μας ΔΑΦΝΗ, στον Κυριακάτικο εκτός αγώνα της, με την ΑΕΝ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της ΠΟΑΛ, αφού μέσα σε ένα 3λεπτο ξέσπασμα, κατάφερε όχι μόνο να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 (από το 11ο λεπτό), αλλά και να «σκοτώνει» τον αγώνα, αφού με 3 πανέμορφα τέρματα, στο 15΄με τον Μ. Γερολέμου και τον Ν.Αριστοτέλους στο 16΄ και στο  18΄, διαμόρφωσε το αποτέλεσμα σε 1-3.

Απ΄ κεί και πέρα, επέβαλε τον ρυθμό της, παρουσίασε σπουδαίο θέαμα, με τους επιθετικούς της ΔΑΦΝΗΣ να κάνουν ότι ήθελαν μέσα στο γήπεδο, και το ένα γκολ να διαδέχεται το άλλο, αυξάνοντας συνεχώς τον δείκτη του σκορ!!
Συγκεκριμένα στο 25΄ ο Γ. Παιδονόμος σημείωσε το 1-4, ενώ στο 38΄και στο 40΄ ο Στ. Προκοπίου με άλλα 2 προσωπικά του γκολ, διαμόρφωσε το σκορ του Α΄ ημιχρόνου σε 1-6.

Στη  επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό,  με την αντίπαλη ομάδα η οποία παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της, να εξακολουθεί να βρίσκεται σε ρόλο ..θεατή, και στο 64΄ο Αντ. Κωνσταντίνου να πετυχαίνει το 1-7, ενώ στο 75’ ο Ν.Αριστοτέλους να σημειώνει το 3ο προσωπικό του γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα 1-8.

Αξίζει να σημειωθεί πως η 3η σερί νίκη της ομάδας μας ΔΑΦΝΗΣ σε ισάριθμους αγώνες, μας εδραιώνει για καλά στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα (5 β μπροστά από την 2η ομάδα) και πλέον οι στόχοι μας για κατάκτηση του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της ΠΟΑΛ και η εξασφάλιση του εισιτηρίου για τους αγώνες ένταξης της ΣΤΟΚ για άνοδο στην Δ κατηγορία, αρχίζουν πλέον να φαντάζουν εφικτοί.