Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 17 Ιανουαρίου 2010

Εντυπωσιακή η ΔΑΦΝΗ…

και εκτός έδρας νίκη 3-5 επί του ΛΟΥΚΗ ΑΚΡΙΤΑ

Η ΔΑΦΝΗ με νέο τεχνικό τον έμπειρο Πανίκκο Σωτηρίου, ήταν η νικήτρια με το εκπληκτικό σκορ 3-5, στον αναβληθέντα αγώνα της 8ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον ΛΟΥΚΗ ΑΚΡΙΤΑ.

Ο αγώνας που διεξήχθηκε στην Κοφίνου το Σάββατο (16/01) είχε  ένταση, πάθος, σκληρά μαρκαρίσματα και πολλά γκόλ, και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων που το παρακολούθησαν.

Αν και ο ΛΟΥΚΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ… από τα αποδυτήρια βρέθηκε μπροστά στο σκορ (2΄)  εντούτοις οι ποδοσφαιριστές της ΔΑΦΝΗΣ δεν τα έβαλαν κάτω, αλλά αντίθετα  πείσμωσαν περισσότερο και επέβαλαν τον ρυθμό τους, χάνοντας την μια ευκαιρία μετά την άλλη. Οι προσπάθειες τους, καρποφόρησαν στο 40ο λεπτό, όταν ο Στ. Προκοπίου, εκμεταλλευόμενος σέντρα ακριβείας συμπαίκτη του, κατέβασε την μπάλα στο δεξί του πόδι και με ένα δυνατό σουτ, έφερε το παιγνίδι στα ίσα!!

Στο 2ο ημίχρονο, η ΔΑΦΝΗ ήταν και πάλιν η απόλυτη κυρίαρχος του αγώνα, συνέχισε πολύ δυνατά, απο εκεί που έληξε το Α΄ ημίχρονο, και μέσα σε 10 λεπτά, κατάφερε να γυρίσει το παιγνίδι, αφού ο  Αντ. Κωνσταντίνου στο 47΄ με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ έξω από την μεγάλη επανορθωτική έγραψε το 1-2,  ενώ στο 54΄ο Ν. Αριστοτέλους σημείωσε το 1-3.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι η ΔΑΦΝΗ καθάρισε το παιγνίδι, στο 70΄ ένα αμυντικό λάθος ποδοσφαιριστή της, δημιούργησε νέο ενδιαφέρον στο παιγνίδι αφού ο ΛΟΥΚΗΣ έκανε το 2-3, ενώ στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 82΄ και πάλιν ο Ν. Αριστοτέλους, με ένα προσωπικό του γκόλ, «καθυσήχασε» για λίγο τον πάγκο της ΔΑΦΝΗΣ σημειώνοντας το 2-4, αφού 3 λεπτά αργότερα (85΄) ο Χριστόδουλος από πλευράς του ΛΟΥΚΗ με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-4 και ξανάβαλε σε μπελάδες τον νέο τεχνικό της ΔΑΦΝΗΣ Π. Σωτηρίου που είχε το ντεπούτο του με την ομάδα.

Τον τελευταίο λόγο όμως τον είχε ο Γ. Παιδονόμος αφού στο 90΄, φρόντισε να καθυσηχάσει μια και καλή τα πράγματα, αφού με ένα δικό του γκόλ, καθάρισε το παιγνίδι, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα σε 3-5.