Νέα και Ειδήσεις

Κυριακή, 08 Νοεμβρίου 2009

Οδοστρωτήρας η ΔΑΦΝΗ Τρούλλων

και... νέα Εξάρα!!

Οδοστρωτήρας ήταν σήμερα στο Κοινοτικό Στάδιο Πύλας, η ΔΑΦΝΗ και στο πέρασμα της, παρέσυρε ότι βρήκε και δεν βρήκε μπροστά της, συντρίβοντας την πολύ καλή ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ Αραδίππου, με το ευρύ σκορ 6-0,  μετατρέποντας το ντέρπυ της 4ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Π.Ο.Α.Λ. σε ένα απογευματινό περίπατο!!!

Πιάνοντας φανταστική απόδοση οι ποδοσφαιριστές της ΔΑΦΝΗΣ, κατάφεραν πολύ νωρίς να κλείσουν στα καρέ τους αντιπάλους τους, και στο 7ο κιόλας λεπτό, κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ, με τον Στέλιο Προκοπίου.

Η ασφυκτική πίεση της ΔΑΦΝΗΣ συνεχίστηκε, και 2 λεπτά αργότερα, κέρδισε πέναλτυ σε ανατροπή του Γ.Χαγιάννη, το οποίο μετέτρεψε σε τέρμα με εύστοχο τρόπο ο Α. Κωσταντίνου.

Ο μονόλογος της ΔΑΦΝΗΣ  συνεχίστηκε, και στο 19ο λεπτό ο Χαγιάννης πέτυχε το 3-0, ενώ από το 30ό λεπτό η ΔΑΦΝΗ αν και αγωνιζόταν με 10 ποδοσφαιριστές μετά από αποβολή του Χρ.Χριστοδουλίδη, αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 4-0 με τον Γ. Παιδονόμο, σκορ το οποίο έκλεισε το Α ημίχρονο.

Στο Β ημίχρονο η ανωτερότητα της ΔΑΦΝΗΣ συνεχίστηκε, με αποτέλεσμα στο 58ο λεπτό ο Στ. Προκοπίου να σημειώνει το 5-0 ενώ στο 75ο λεπτό και πάλιν ο Α. Κωσταντίνου έμελλε να σημειώσει το τελικό σκορ 6-0.

Αξίζει να σημειωθεί πως κανένας ποδοσφαιριστής της ΔΑΦΝΗΣ υστέρησε σε απόδοση, απεναντίας η απόδοση όλων ήταν η καλύτερη στην φετινή περίοδο, γεγονός το οποίο χαροποίησε σε μεγάλο βαθμό τον Πρόεδρο της Ομάδας κ. Γιώργο Προκοπίου, ο οποίος και τους συγχάρηκε όλους και τον καθένα ξεχωριστά.