Εκπληκτική και πάλι η ομάδα μας ΔΑΦΝΗ συνέτριψε την δεύτερη

στη βαθμολογία ομάδα του ΘΟΙ Αυγόρου με το ευρύ σκορ 4-0.

Μετά το τελευταίο αυτό παιχνίδι η ΔΑΦΝΗ Τρούλλων κατέκτησε

και τον ανεπίσημο τίτλο του Πρωταθλητή χειμώνα.

Κάθε άλλο παρά ντέρμπι κατέληξε το παιχνίδι του Σαββάτου στις εγκαταστάσεις του Μενεού αφού το πάθος, η δίψα για τη νίκη και η αγωνιστικότητα που επέδειξαν οι ποδοσφαιριστές της ΔΑΦΝΗΣ δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους παίχτες του ΘΟΙ να κάνουν σκέψεις για πάρουν βαθμολογικό κέρδος από το παιχνίδι.

Συγκεκριμένα, μπαίνοντας από την αρχή δυνατά η ΔΑΦΝΗ ευτύχησε νωρίς να ανοίξει το σκορ μόλις στο 9΄ με τον φουριόζο Παναγιώτη Αγγελή μετά από πλάσα σε τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στη συνέχεια στο 32΄ ακυρώθηκε καταφανέστατο γκολ της ΔΑΦΝΗΣ από τον βοηθό διαιτητή δίνοντας φάουλ υπέρ της ΔΑΦΝΗΣ σταματώντας τη φάση αδικαιολόγητα. Προς το τέλος του α΄ ημιχρόνου στο 42΄ ο παρτενέρ του Αγγελή στην επίθεση και αρχηγός της ομάδας Γιώργος Αλεξίου τροφοδότησε από πλάγια τον Αγγελή ο οποίος έκανε το 2-0. Το β΄ ημίχρονο συνεχίστηκε ο επιθετικός μονόλογος για τη ΔΑΦΝΗ η οποία κατάφερε να σκοράρει άλλες 2 φορές στο 58΄ με τον Αλεξίου και στο 74΄ ξανά με τον Αγγελή ενώ στο 66΄ ατύχησε να διευρύνει ακόμα περισσότερο το σκορ αφού ο Καρίπης μετά από πλάσα σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της εστίας του αντίπαλου τερματοφύλακα. Σημειώνεται ότι όλοι οι ποδοσφαιριστές της ΔΑΦΝΗΣ είχαν εντυπωσιακή παρουσία κάνοντας το έργο της ομάδας εύκολο.

Σύνθεση: Χρύσανθος Χρίστου, Χριστοδουλίδης Χρήστος (Ξενής Ξενή), Γιάννος Κωνσταντίνου, Νίκος Κλεάνθους, Γιάννος Ευθυμίου, Αντρέας Καπάρας, Νίκος Περός (Μάριος Φιλίππου), Μιχάλης Καρίπης, Στέλιος Προκοπίου, Παναγιώτης Αγγελή (Γιώργος Χρίστου) και Γιώργος Αλεξίου.